aromterapeits.lv

Aromterapija šā gada jūnijā tika reģistrēta kā medicīniskā tehnoloģija.

http://www.vmnvd.gov.lv/lv/datu-bazes/rstniecb-izmantojamo-medicnisko-tehnoloiju-datu-bze?cat=115#cat115

 

AROMTERAPIJA

Terapija ar aromātu, auga esenci, ēterisko eļļu, auga dziedniecisko spēku- ēteriskā esence ir auga izveidots sekrēts, kas izdalās dažādās auga daļās, lai nodrošinātu auga izdzīvošanu, apaugļošanos un vairošanos, šis sekrēts aizsargā augu no parazītu, mikroorganismu, sēnīšu, baktēriju uzbrukumiem, nodrošina augam atvēsināšanos, piesaista kukainīšus ar savu smaržu, lai tie apputeksnētu augus, esenci varētu arī dēvēt par auga hormonu, kas, līdzīgi kā cilvēka organismā esošie hormoni, nosaka visus augā notiekošos procesus, tādēļ arī cilvēkam šī informācija ir saprotama, asimilējama un viegli uztverama.

Par ēterisko eļļu auga esence kļūst pēc pārstrādes procesa, lielāko daļu ēterisko eļļu iegūst ar ūdens vai tvaika destilācijas metodi, jaunākā no pārstrādes metodēm ir ekstrakcija ar CO2 gāzi, to izmanto, lai pārstrādātu augus, kuros esences ir ļoti maz piemēram kafijas pupiņas, kalmes sakneņus, dilles sēklas u.c.

Pasaulē tiek ražots milzum liels apjoms ar ēteriskajām eļļām, taču tikai neliela daļa, apmēram 2 % no tām ir piemērota aromterapijai- terapijai vārda vistiešākajā nozīmē, lai dziedinātu cilvēka fizisko, emocionālo un mentālo ķermeni. Terapijā ir svarīgi auga augšanas, ievākšanas un pārstrādes apstākļi, kādā diennakts laikā, kādā auga attīstības stadijā, no kādas auga daļas tiek ievākts materiāls, cik ilgs un kādā temperatūras režīmā bijis pārstrādes process, lai visi nepieciešamie komponenti būtu ēteriskajā eļļā. Aromterapijā tieši niansēs slēpjas dziednieciskā iedarbība. Pasaulē ir ļoti maz pārstrādes vietu, kuras ievēro visus sīkumus, ēterisko eļļu ieguvē. Kad ēteriskā eļļa tiek iegūta tai jāiziet kvalitātes pārbaude, tā saucamais hromatogrāfijas tests, kuru apzīmē GC MS tests, tajā tiek noteikts cik daudz un kādi komponenti ir konkrētajā ēteriskajā eļļā, katrai eļļai šis tests ir unikāls, nav divu vienādu testu, pat vienam augam, kas novākts dažādos laikos, hromatogramma var atšķirties, eļļu sastāvs ir mainīgs, tas atkarīgs no laika apstākļiem, augsnes sastāva un daudziem citiem ārējo apstākļu parametriem, piemēram bazilika eļļā ir 129 dažādi komponenti, bet ir eļļas, kurās komponentu daudzums ir daudz lielāks, piemēram rozes eļļā pat virs 300. Tieši GC MS tests ir  ēteriskās eļļas pase, kas ir viens no kvalitātes garantiem, tas nav un nevar būt firmas noslēpums, tas ir sastāva, kādu pats augs ir izveidojis, atšifrējums, pēc kura var noteikt eļļas īpašības un iedarbības spektru.

Hromatogrāfijas pārbaudi veic tikai 100% dabīgām, autentiskām jeb kā vēl apzīmē genuine eļļām, sintētiskām un atšķaidītām ēteriskajām eļļām šādu pārbaudi neveic, jo pudelītē ir vairāki komponenti, kas veido šim augam raksturīgo aromātu un viss, tādēļ šādas eļļas aromterapijā netiek izmantotas un tās pat nedrīkst izmantot, jo tas ir lieks slogs mūsu organismam, mūsu imūnsistēmai, mūsu aknām un cilvēkam var radīt pakāpenisku intoksikāciju, alerģiskās reakcijas, sliktu dūšu, galvassāpes un citus nepatīkamus simptomus.

Ļoti svarīga ir informācija, kura tiek atspoguļota uz pudelītes etiķetes, jo plašāka tā ir, jo vairāk saņemam apliecinājumu, ka pārdevējs piedāvā profesionālu produktu, ideālā variantā vajadzētu būt eļļas nosaukumam, latīniskajam nosaukumam, auga daļai no kā tā iegūta, jo reizēm no viena auga iegūst eļļu gan no tā sēklām, gan no auga zaļās masas, norādei par hromatogrāfijas testa esamību, auga izcelsmes valstij, jo viens un tas pat augs var augt dažādos reģionos, augsnes un klimatiskie apstākļi ir atšķirīgi, tāpēc sastāvs un līdz ar to iedarbība būs citādāka, piemēram Ravintsaras (Cinnamomum camphora) koks aug Madagaskarā un arī Ķīnā, ēteriskā eļļa, kas iegūta no Ķīnas kokiem ir toksiska, bīstama, bet Madagaskarā augušo koku eļļa, lietojama droši. Vēl var būt rakstīts eļļas blīvums, gaistamība, uzliesmošanas temperatūra, eļļas hemotips-  ir augi, kuriem ir tendence mainīt savu sastāvu pat diezgan kardināli, tā veidojas tā saucamās hemotipu eļļas, tas nozīmē, ka ar vienu latīnisko nosaukumu var būt eļļas ar pilnīgi atšķirīgi sastāvu, smaržu, toksiskumu un  iedarbību, tādas aromterapijas pasaulē ir vairākas- baziliks, timiāns, izops, rozmarīns. Es neieteiktu pirkt eļļas, uz kurām nav latīniskā nosaukuma, jo bieži ir vairāku veidu augi, kuriem ir kopējs nosaukums- kumelīte, timiāns, monarde, lavanda, sandals,  eikalipts, bet latīniskais nosaukums katram savs, ja nezinām kurš tieši eikalipts vai kumelīte ir pudelītē, tad nezinām šīs eļļas iedarbību.

Lietojot ēteriskās eļļas ir jāzina cilvēka veselības stāvoklis, ikdienas paradumi, lietojamie medikamenti, uztura bagātinātāji, saslimšanas, jo aromterapijai ir gan blakusparādības, gan kontrindikācijas.

HMNA Aromterapijas sekcijas priekšsēdētāja Inga Millere 22159413

 

HMNA Aromterapijas sekcijas priekšsēdētāja vietniece Dr. Anda Zeltiņa 26521618

 

HMNA Aromterapijas sekcijas  sekretāre Liene Salmiņa 26649642

 

Aicinām ārstniecības personas iestāties asociācijā, sīkāka informācija pa tālr.22159413 Inga Millere

 

Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcija, sadarbībā ar Antroposofās medicīnas speciālistiem piedāvā

Ritmiskās ierīvēšanas metodes apmācības.

2020.gada 26.02.-01.03. 9 30-18 00

Apmācības vada Irina Šilova, Rīga.

maksa par semināru 300eur.

Ritmiskais masieris, medicīnas māsa no 2003.gada, sertificēta Ritmiskās ierīvēšanas pasniedzēja no 2009.gada.

Dr. Itas Vegman ritmiskās ierīvēšanas metode ir Antroposofās medicīnas metode ķermenim un dvēselei, tā tiek balstīta uz dziļu cilvēka būtības izzināšanu. Šī universālā metode piemērota pilnīgi visa vecuma cilvēkiem, no zīdaiņa līdz sirmgalvim. Ierīvēšanas metodei praktiski nav kontrindikāciju, tiek lietotas dabīgas, “dzīvas” eļļas, var pievienot arī ēteriskās eļļas. 

Ritms kā ierīvēšanas pamatelements, palīdz atmodināt cilvēkā pašā esošos dziednieciskos spēkus, pašatveseļošanās spējas, atgriežot patieso veselības stāvokli.

Ritmiskā ierīvēšana ir ķermenim saprotama valoda, kurā ir siltums, ritms, elpošana, drošības sajūta, atslābināšanās, dvēseles un ķermeņa harmonijas atjaunošana. Masāžas kustības sasilda cilvēku, ir ļoti delikātas un ļauj tam justies vēlamam.

Šī metode ir ļoti ieteicama pēc smagām saslimšanām, ilgstoša stresa, hroniskā noguruma gadījumā, miega traucējumiem, hiperaktīviem bērniem.

Ritmisko ierīvēšanu ieteicams apgūt tiem cilvēkiem, kuri vēlas sniegt savu mīlestību un siltumu ne tikai saviem ģimenes locekļiem, bet arī citiem tuviem un mīļiem cilvēkiem, mediķiem- savu pacientu aprūpei, kosmētiķiem, lai uzlabotu kosmētisko procedūru efektu.

Programma.

Teorija:

 • Ievads- Ritmiskā ierīvēšana kā Antroposofās terapijas metode
 • Ierīvēšanas metodes pasniegšana pieaugušajiem
 • Cilvēks kā trīsdaļīga vai četrdaļīga sistēma
 • Dziedniecisko eļļu izvēle ( Weleda, Wala)
 • Metodes nosacījumi, kritēriji un indikācijas

Prakse:

 • Vingrinājumi rokām
 • Eiritmija
 • Ritmiskās ierīvēšanas paņēmieni dažādām ķermeņa daļām, demonstrācija un praktisko iemaņu apgūšana
 • Vingrinājumi ūdenī, kas ļauj dziļāk izprast, Ritmiskās ierīvēšanas būtību.

Mācību ilgums 80 stundas, kas tiek sadalītas divos blokos, katrs 5 dienas ar pauzi starp mācībām, lai būtu pietiekošs laiks praksei ar klientiem. Kursa noslēgumā tiek izsniegts sertifikāts.

Studentu skaits grupā -9.

Pieteikšanās un sīkāka informācija par kursu Irinai Šilovai ira-shilova@mail.ru 29658929.

Ingai Millerei 22159413, sialarena@gmail.com

Holistiskās medicīnas un naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas seminārs

20.01.2020.no pl 9-12. 3TIP( tālākizglītības punkti)
1.jaunākās ēteriskās eļļas, to ārstnieciskā iedarbība Inga Millere
2.firmas "Bulgāru Roze"lekcija par hidrolātiem un ēteriskajām eļļām  10 00-12 00

Visas apmācības notiks Ibis styles Riga,Katrinas dambis 27,bezmaksas autostāvvieta.

Bērnu aromterapija

 lietošanas īpatnības, devas, koncentrācijas, drošība

2019. gada 7.decembrī.  9 00-17 00, 8 TIP, maksa par semināru 60 eur.

 

Bezkontakta aromterapijas masāža ķermenim 

2019. gada 10.novembrī un 8.decembrī.  9 00-17 00, maksa par semināru 120 eur.

 

Īsais kurss aromterapijā.

Šis kurss piemērots cilvēkiem, kuri vēlas iegūt dziļākas zināšanas par ēterisko eļļu lietošanu mājās.

25.janvārī un 1.februārī 10 00-17 00 , cena 120 eur.

Kursa programma: aromterapijas pamatprincipi, biežāk un drošāk lietojamās ēteriskās eļļas, pirmās palīdzības eļļas, bērnu aromterapija, aromterapija grūtniecības laikā, receptūras un maisījumu gatavošanas pamatprincipi.

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

 

Aromterapijas pamata kurss teorija.

2020.gada 14.-19.aprīlis   9 00-17 00 vai 2020.gada 23. ,24., 30., un 31. janvārī.

32 tālākizglītības punkti
mācību maksa 260 EUR

1.diena

Ēterisko eļļu kvalitātes noteikšanas parametri, testi ( marķējums, GCMS, proves) Ē.e.iedarbības īpatnības, iekļūšanas ceļi, veidi. Kontrindikācijas. Blīvuma notiekšanas metodes un tabulas. Fizikālās īpašības. Sīks sastāva apraksts. Hemotipu eļļas. Iegūšanas metodes un to salīdzinājums. Maisījumu pagatavošanas pamatprincipi. Iedarbība pēc auga daļas no kuras iegūta ē.e. Ziedūdeņi. Pamata eļļas. Ē.e komplimenti. Fototoksiskuma tabula

2.un 3.diena

118 ē.e sīks apraksts, iedarbība.

Pašreizējā brīža aktuālāko problēmu risinājums ar aromaterapiju

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere.

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

 

Aromakosmetoloģijas kurss 
teorija un prakse

2020. gada 8.un 9.februārī 9 00-17 00
16 tālākizglītības punkti
mācību maksa 130 EUR

6 brīvas vakances uz šo kursu

KURSS PAREDZĒTS SPECIĀLISTIEM AR  PRIEKŠZINĀŠANĀM AROMTERAPIJĀ
Aromapīlings- Klasifikācija- virspusējais, vidējais, dziļais, kombinētais, pīlinga iedarbības īpatnības, indikācijas, kontrindikācijas.
Sejas kopšanas procedūras- aromterapijas pielietošana pēc ādas tipiem, aromterapijas pielietošana pēc ādas problēmām ( akne, kuperoze, dermatīti, jutīga, dehidratēta, nogurusi u.c.), sejas kopšanas procedūru protokoli, ārstniecisko un kopjošo kosmētisko līdzekļu izvēle un sagatavošana.
Ķermeņa kopšanas procedūras- aromterapijas pielietošana pēc ādas tipiem, pēc ādas problēmām (dehidratēta, nogurusi, strijas u.c.), ķermeņa kopšanas procedūru protokoli, ārstniecisko un kopjošo kosmētisko līdzekļu izvēle un sagatavošana. Celulīta klasifikācija pēc smaguma pakāpes, veida. Pretcelulīta terapijas procedūras.
Topogrāfiskā diagnostika- Iekšējo orgānu projekcija uz sejas, sejas ādas problēmu koordinēšana ar iekšējo orgānu problēmām.

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

 

Padziļinātais Aromtesta kurss latviešu valodā 5 dienas 

40 TIP (tālākizglītības punkti) cena 300 EUR.

2020.gada 14.-23.maijam 

Padziļinātajā Aromatesta kursā iekļauta pamata Aromatesta metodikas apmācība un metodika, kura balstās uz ēterisko eļļu iedarbības padziļinātu izpēti, kā tās iedarbojas uz cilvēka zemapziņu, fizisko, emocionālo un garīgo līmeni, metodika, kas ļauj konstatēt traumas, kas radušās jau prenatālajā vecumā, paaugstinātu agresijas līmeni, uz cilvēka vērstas seksuālās agresijas sekas, dziļas emocionālas problēmas, neapzinātas atkarības un daudzas citas problēmas, kas cilvēkā rada neapmierinātību un disharmoniju.

Ieelpojot ēteriskās eļļas, tās pa ožas receptoriem un ožas nervu nokļūst šajā smaržu atmiņas centrā, kas sevī ietver limbisko sistēmu, hipokampu, hipofīzi, hipotalāmu, madeļveida ķermeni un citas struktūras. Dziļi mūsu smadzenēs atrodas mandeļveida ķermenis-  amigdals, kas saglabā visas sāpīgās un traumatiskās atmiņas.

Aromatests ir metode, kas ar ēterisko eļļu palīdzību ļauj noteikt klienta pašreizējo psihoemocionālo stāvokli un no neapzinātajām atmiņām izkristalizēt īstos fiziskā vai emocionālā diskomforta cēloņus. Ēteriskās eļļas darbojas kā spēcīgas bioloģiski aktīvas vielas, kas likvidē patoloģiskā stāvokļa, slimības vai disharmonijas cēloni, aktivizē cilvēkā adaptācijas spējas un uzlabo spēju pretoties stresa ietekmei. Cilvēka rīcība aromatesta laikā bieži ir neapzināta, bet vienmēr pamatota uz iepriekšējo smaržu pieredzi. Lielajā testa komplektā ir vairāk nekā 90 dažādu ēterisko eļļu, tie ir gan pierastie aromāti (skuju, garšvielu un citrusu), gan mazāk pazīstamie (piemēram, palo santo, lauru bejs, fragonija, liepa un klinšrozīte).

Padziļināto aromatesta kursu savā praksē var pielietot:

Aromaterapeiti- dziļākai un detalizētākai klientu analīzei;

Masieri, kosmētiķi- pilnvērtīgākam un niansētākam darbam ar klientu;

Psihologi, psihoterapeiti- kā papildus metodiku, darbam ar pacientu;

Sociālie darbinieki- klientu psiho-emocionālā komforta radīšanai un to padziļinātākai analīzei;

Ģimenes ārsti, homeopāti, citi ārstniecības speciālisti- pacientu psiho-emocionālo traucējumu un slimību terapijai.

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

Mācības notiks Aromterapijas mācību un konsultāciju centrā Larēna, centra adrese - Lilaste 52B, Lilaste, Saulkrastu novads, starp mācību dienām būs iespējams pārnakšņot uz vietas.

LIMFODRENĒJOŠA LIFTINGA MASĀŽA VĒDERAM
11. un 12. janvārī 2020. no 9-15. 8 tālākizglītības punkti
Maksimālais cilvēku skaits grupā: 8;
Iepriekšējā izglītība: kosmētiķis, masieris, SPA speciālists, ārstniecības personas izglītība.
Mācību maksa: 90 EUR.

4 brīvas vakances uz šo kursu

Šo masāžu ieteicams veikt šādu terapiju laikā.

 • kuņģa un zarnu trakta darbības traucējumi- aizcietējumi, pastiprināta gāzu veidošanās, disbakterioze utt;
 • uroģenitālas sistēmas problēmas- prostatīts, smiltis nierēs vai urīnpūslī;
 • ginekoloģiskās problēmas- mēnešreižu aizkavēšanās, dismenoreja, PMS, tūskas pirms mēnešreizēm;
 • figūras korekcijas programmās- pēc grūtniecības, svara samazināšanas laikā, vēdera priekšējās sienas tonusa uzlabošanai;
 • organismu attīrošo programmu laikā, lai veicinātu toksīnu un šlakvielu izvadīšanu no tā;
 • kosmetoloģisko programmu laikā- sejas ovāla korekcijai, sejas ādas krāsas uzlabošanai, kuperozes korekcijai, anti acne programmās.

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

 

AROMKOSMETOLOĢIJAS KURSS -TEORIJA UN PRAKSE

2020. gada 8.un 9.februārī 9 00-17 00
16 tālākizglītības punkti
mācību maksa 130 EUR

6 brīvas vakances uz šo kursu

KURSS PAREDZĒTS SPECIĀLISTIEM AR  PRIEKŠZINĀŠANĀM AROMTERAPIJĀ
Aromapīlings- Klasifikācija- virspusējais, vidējais, dziļais, kombinētais, pīlinga iedarbības īpatnības, indikācijas, kontrindikācijas.
Sejas kopšanas procedūras- aromterapijas pielietošana pēc ādas tipiem, aromterapijas pielietošana pēc ādas problēmām ( akne, kuperoze, dermatīti, jutīga, dehidratēta, nogurusi u.c.), sejas kopšanas procedūru protokoli, ārstniecisko un kopjošo kosmētisko līdzekļu izvēle un sagatavošana.
Ķermeņa kopšanas procedūras- aromterapijas pielietošana pēc ādas tipiem, pēc ādas problēmām (dehidratēta, nogurusi, strijas u.c.), ķermeņa kopšanas procedūru protokoli, ārstniecisko un kopjošo kosmētisko līdzekļu izvēle un sagatavošana. Celulīta klasifikācija pēc smaguma pakāpes, veida. Pretcelulīta terapijas procedūras.
Topogrāfiskā diagnostika- Iekšējo orgānu projekcija uz sejas, sejas ādas problēmu koordinēšana ar iekšējo orgānu problēmām.

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.com

 

AROMTERAPIJAS MASĀŽA SEJAI
7. un 8. martā 2020. no 9-17. 16 tālākizglītības punkti
Maksimālais cilvēku skaits grupā: 8;
Iepriekšējā izglītība: kosmētiķis, masieris, SPA speciālists, ārstniecības personas izglītība.
Mācību maksa: 120 EUR. 

4 brīvas vakances uz šo kursu

 

Apmācības vada kosmētiķe, Holistiskās medicīnas un Naturopātijas asociācijas Aromterapijas sekcijas priekšsēdētaja, apmācīt tiesīga persona Inga Millere. 

Sīkāka informācija un pieteikšanās pa tālr. 22159413 vai e-pastā sialarena@gmail.co

 

Aromterapijas speciālists

Apmācību programma paredzēta tikai ārstniecības personām.

Iespējams mācīties arī atsevišķas nodarbības, ja ir apgūti aromterapijas pamati, iepriekš saskaņojot savu piedalīšanos, maksa par vienu nodarbību 60 eur.

   
8.novembris 10 ĒTERISKO EĻĻU ANALĪZE- sastāvs, iegūšanas un augšanas apstākļi, metodes, raksturojums, kvalitātes kritēriji, vēsture, klīniskie pētījumi, ķīmiskais sastāvs, terapeitiskā iedarbība, indikācijas, drošība. 
9.novembris AROMATERPIJA GRŪTNIECĪBAS LAIKĀ
10.novembris BEZKONTAKTA AROMTERAPIJAS MASĀŽA ĶERMENIM
   
6.decembris 10 ĒTERISKO EĻĻU ANALĪZE- sastāvs, iegūšanas un augšanas apstākļi, metodes, raksturojums, kvalitātes kritēriji, vēsture, klīniskie pētījumi, ķīmiskais sastāvs, terapeitiskā iedarbība, indikācijas, drošība. 
7.decembris BĒRNU AROMTERAPIJA- lietošanas īpatnibas, devas, koncentrācijas, drošība
8.decembris

BEZKONTAKTA AROMTERAPIJAS MASĀŽA ĶERMENIM

pieteikšanās mācībām pa tālr.22159413