AROMTERAPIJA

reWalls.com-223681

Aromterapeites Ingas Vilciņas -Krūzes konsultācijai pieteikties pa tālr.22159413.

Aromatests 

Aromterapija palīdz uzturēt labu veselību, pareizi izmantojot no augiem iegūtās ēteriskās eļļas. Vārds „aroma” apzīmē smaržu, augu, garšvielu un citu vielu aromātu, kā arī īpašību liegi dvesmot, savukārt „terapija” nozīmē veikt darbības ar  dziedinošu efektu.

Aromterapija ir teicams veids, kā uzturēt nevainojamu veselību, un to vajadzētu izmantot profilakses nolūkos, tāpat kā to darīja ķīnieši pirms daudziem gadsimtiem, izmantojot akupunktūru.

Kas ir ēteriskās eļļas

Arī auga dzīvības spēks ir kaut kas tāds, ko nevar nedz aptaustīt, nedz ieraudzīt. Tas paslēpies dzīvā  auga ēteriskajā eļļā, ko mēdz uzskatīt par auga sirdi un kas sastopama ļoti niecīgās devas, dažreiz tikai 0,01% no auga. Katrā augā ir unikāla aktīvo vielu kombinācija, kas arī nosaka eļļas aromātu un terapeitiskās iedarbības neatkārtojamību.

Ar aromterapijas starpniecību mēs savā ķermenī ievadām auga pirmatnējo dzīvības spēku, jo katrai eļļai piemīt atšķirīga dziednieciskā iedarbība ne tikai uz konkrētiem orgāniem un sistēmām, bet arī uz psihi. Ēterisko eļļu uzskata par augu hormonu, tāpat kā cilvēkam, tie tiek izstrādāti pavisam niecīgā daudzumā, bet ietekmē visu mūsu dzīvi.

 

Mēs un aromterapija

Ēteriskās eļļas cilvēks  izvēlas, lai novērstu  kādu emocionālu traucējumu.

Emocionālā spriedze, kurai esam pakļauti, rada nopietnas sekas. Sirds un asinsspiediena problēmas, visbiežāk rodas stresa rezultātā, ko savukārt rada, piemēram, satiksmes sastrēgumi vai arī spriedze darbā. Arī daudzas citas ikdienas nebūšanas, kuras daži cilvēki, šķiet, nespēj uzņemt mierīgi, rada stresu.

Ir zināms ka arī cilvēka garīgais stāvoklis spēj ietekmēt fizisko veselību. Daudzu mūsdienu slimību cēloņiem ir psihosomatiska izcelsme, jo prāts ir cilvēka esības vissvarīgākā daļa. Taču tas ir kaut kas tāds , ko nevar aptaustīt un aplūkot ar rentgena palīdzību. Prāts atbild par cilvēka jūtām: mīlestība, naids, augstsirdība, savtīgums, dusmas, bailes, apmulsums, neapmierinātība- to komponentu saraksts, kuri ietekmē cilvēka prātu, ir ļoti garš.

Kad prāts ir mierīgs, mēs izjūtam pozitīvas emocijas- mīlestību, apmierinātību, nesavtību, augstsirdību- tad arī organisms ir vesels. Savukārt, kad dominē tādas emocijas  kā dusmas, bailes, greizsirdība, savtība un depresija, mūsu veselības stāvoklis tiek ietekmēts negatīvi. Šajā gadījumā organisms automātiski izstrādā hormonus, lai pārvarētu negatīvās izjūtas un iespējami ātrāk atgrieztos pie pozitīvajām emocijām.

Tomēr iespējams sev palīdzēt arī citādā veidā-proti,izmantojot ēteriskās eļļas.

Visbiežāk cilvēks nogaida, līdz parādās slimības simptomi, un tikai tad meklē mediķu palīdzību. Tomēr jāapzinās, ka saslimšanas novēršana vienmēr bijusi un būs daudz labāka nekā ārstēšana.

Ir dažas metodes, kā ēteriskās eļļas ievadīt asinīs (izņemot to lietošanu iekšķīgi), - vannas, inhalācijas kompreses un dažādi masāžas paņēmieni, sākot ar pavisam vienkāršiem un beidzot ar  sarežģītiem, tādiem kā limfodrenāža, neiromuskulārā metode un Ši Acu, kas iedarbojas uz meridiānu akupresūras punktiem.

Aromterapijas masāžas.

Regulāras aromaterapijas procedūras, ko veic kvalificēts speciālists, sniegs ievērojamu un ilgstošu labsajūtu un uzlabos vispārējo veselības stāvokli. To rezultātā paaugstināsies vitalitāte un radīsies acīmredzamas , pozitīvas ādas krāsas un kvalitātes izmaiņas.

Ikviena procedūra ir individuāla- nav divu absolūti līdzīgu cilvēku. Izlemjot, kādu procedūras veidu un  ēterisko eļļu izvēlēties, jāņem vērā ļoti daudz faktoru.