AROMTERPIJAS PROCEDŪRAS

larena_logo

Aromterapijas speciālistes Ingas Milleres konsultācija

Emocionālā spriedze, kurai esam pakļauti, rada nopietnas sekas. Sirds un asinsspiediena problēmas, visbiežāk rodas stresa rezultātā, ko savukārt rada, piemēram, satiksmes sastrēgumi vai arī spriedze darbā. Arī daudzas citas ikdienas nebūšanas, kuras daži cilvēki, šķiet, nespēj uzņemt mierīgi, rada stresu.

Ir zināms ka arī cilvēka garīgais stāvoklis spēj ietekmēt fizisko veselību. Daudzu mūsdienu slimību cēloņiem ir psihosomatiska izcelsme, jo prāts ir cilvēka esības vissvarīgākā daļa. Taču tas ir kaut kas tāds , ko nevar aptaustīt un aplūkot ar rentgena palīdzību. Prāts atbild par cilvēka jūtām: mīlestība, naids, augstsirdība, savtīgums, dusmas, bailes, apmulsums, neapmierinātība- to komponentu saraksts, kuri ietekmē cilvēka prātu, ir ļoti garš.

Kad prāts ir mierīgs, mēs izjūtam pozitīvas emocijas- mīlestību, apmierinātību, nesavtību, augstsirdību- tad arī organisms ir vesels. Savukārt, kad dominē tādas emocijas  kā dusmas, bailes, greizsirdība, savtība un depresija, mūsu veselības stāvoklis tiek ietekmēts negatīvi. Šajā gadījumā organisms automātiski izstrādā hormonus, lai pārvarētu negatīvās izjūtas un iespējami ātrāk atgrieztos pie pozitīvajām emocijām.

Tomēr iespējams sev palīdzēt arī citādā veidā-proti,izmantojot ēteriskās eļļas.

Aromatests

Smaržu atmiņa katram cilvēkam veidojas jau no dzimšanas brīža. Smaržas saistās ar dažādām sadzīviskām situācijām un tām ir pozitīva vai negatīva emocionālā nokrāsa. Vienlaikus veidojas arī asociācijas, kas saistītas ar kādu smaržu.

Ieelpojot ēteriskās eļļas, tās pa ožas receptoriem un ožas nervu nokļūst šajā smaržu atmiņas centrā, kas sevī ietver limbisko sistēmu, hipokampu, hipofīzi, hipotalāmu, madeļveida ķermeni un citas struktūras. Dziļi mūsu smadzenēs atrodas mandeļveida ķermenis-  amigdals, kas saglabā visas sāpīgās un traumatiskās atmiņas.

Aromatests ir metode, kas ar ēterisko eļļu palīdzību ļauj noteikt klienta pašreizējo psihoemocionālo stāvokli un no neapzinātajām atmiņām izkristalizēti īstos fiziskā vai emocionālā diskomforta cēloņus. Cilvēka rīcība aromatesta laikā bieži ir neapzināta, bet vienmēr pamatota uz iepriekšējo smaržu pieredzi. Lielajā testa komplektā ir vairāk nekā 90 dažādu ēterisko eļļu, tie ir gan pierastie aromāti (skuju, garšvielu un citrusu), gan mazāk pazīstamie (piemēram, fragonija, liepa un klinšrozīte).

Aromatesta metodika

Klients ieelpo komplekta paraudziņus un sadala to trīs grupās: ļoti patīkamās, ļoti nepatīkamās un neitrālās eļļas. Pēc tam no eļļām, kuras patika, izvēlas piecas vispatīkamākās. Šīs eļļas arī parāda psihoemocionālā diskomforta iemeslu. Tad eļļas analizē pa grupām, kur katra no tām ļauj saprast un noteikt klienta pašreizējo attieksmi pret kādu no viņa dzīves jomām. Kulta eļļu grupa – garīgās attīstības līmeni, citrusu – attieksmi pret sabiedrību un cilvēka komunikācijas spējas, ar sieviešu vai vīriešu «hormonālo» eļļu palīdzību nosaka attieksmi pret savu un pretējo dzimumu. Mēs varam precīzi noteikt, kādas dzīves jomas šajā brīdī sagādā diskomfortu un rada psihoemocionālas problēmas. Pēc tam pievēršamies citām izvēlēto eļļu kombinācijām, kas var norādīt uz dziļākām problēmām un pārdzīvotām traumām. Tādā veidā pēc aromatesta veidojas cilvēka psihoemocionālā stāvokļa un fiziskās veselības mozaīka. Turpmāk strādā ar eļļām, kuras cilvēks izvēlējies kā vispatīkamākās. Terapijas ilgums ir atkarīgs no problēmas dziļuma un būtības, parasti ar vienu eļļu strādā 40-45 dienas, bet dažkārt arī vairākus mēnešus.

Katrai eļļai sava iedarbība

Vienas eļļas palīdz adaptēties apstākļiem, piemēram, baltegle vai levzeja, citām ir stimulējošs efekts (rozmarīns, citronzāle, melnais pipars). Ir eļļas, kas līdzsvaro un stabilizē emocijas: roze, neroli, apelsīns. Vīraks, mirre un sandalkoks savukārt harmonizē cilvēku. Lavanda, pačūlija un majorāns lieliski atslābina, bet savukārt vetīvers, bērzs, melisa un peru balzams norāda uz dziļām psiholoģiskām traumām.

Ieskatoties nākotnē

Mēs varam jau iepriekš palīdzēt klientam, ja zinām, kādi notikumi gaidāmi. Piemēram, klientam pirmo reizi dzīvē ārzemēs jālasa lekcija ne dzimtajā valodā. Tātad viņam vajadzēs adaptēties jaunajiem apstākļiem, veicināt koncentrēšanās spējas un stimulēt smadzeņu darbību. Šādā situāciju ir plaša eļļu izvēle - citrons, levzeja, egle, citronzāle, bet aromatests noteiks kombināciju, kas palīdzēs tieši viņam.

Aromatests savā profesionālajā darbībā var palīdzēt arī kosmētiķiem, kas strādā ar ēteriskajām eļļām, lai piemeklētu tās ne tikai pēc ārstnieciskā iedarbības, bet arī pēc psiho-emocionālās saderības ar klientu.