RITMISKĀS IERĪVĒŠANAS SPECIĀLISTI

DACE SAPATE -LIEPĀJA 26462921
DITA JANSONE- SALDUS 26184995
INGA LAPIŅA -LIEPĀJA 26447731
IRINA ŠILOVA- RĪGA 29658929
LĪGA NULLE -JELGAVA 28660788
LIĀNA TINTE -LIEPĀJA  26393028
SINTIJA STRAUTIŅA STRĒLE- RĪGA 26149896
LĪGA KALNIŅA- KOKNESE 26573963

LIENE JAROVOJA 26164267


RITMISKĀS IERĪVĒŠANAS KURSS

1.DAĻA  2025. gada pavasaris 9 00-17 00

Mācības notiks Aromterapijas mācību un konsultāciju centrā Larēna, adrese Lilaste52b, Lilaste.

Starp mācību dienām ir iespēja nakšņot labiekārtotās istabiņās.

PIETEIKŠANĀS 22159413 VAI 29658929

Cilvēks – tā ir ļoti sarežģīta, smalki radīta būtne. Viņa orgāni un sistēmas darbojas pēc noteikta ritma. Un mēs visi esam saistīti ar Dabu. No vienas puses mēs esam atšķirīgi, katrs dzīvojam pēc sava ritma, no otras puses – mēs esam atkarīgi no dabas ritmiem, un mums tiem ir jāpielāgojas. Mēs nevaram ziemā valkāt tās pašas drēbes, ko vasarā.

Bieži var dzirdēt, ka cilvēks ir noguris, ka viņš ir izsities no ritma. Piemēram, darbā ir uzdots sarežģīts pasūtījums kā dēļ ir jāstrādā bez pārtraukuma. Pēc šāda projekta pabeigšanas viņam ir nepieciešams laiks, lai atjaunotos, citādāk organisms var ‘sabojāties’. Vai, piemēram, students, kas vairākas naktis pēc kārtas neguļ, lai sagatavotos eksāmeniem... Sesijas beigās šāds students izskatās noguris un apātisks, jo pielicis daudz spēka, lai sagrautu savu organismu. Un tagad ir nepieciešams atjaunot pareizo miega un nomoda, darba un atpūtas ritmu...

Tagad nedaudz par ritmiskās masāžas tehniku. Kur gan slēpjas šīs metodes būtība? Masāža līdzinās klasiskajai masāžai, bet galvenais ir tas, ka šeit tiek uzsvērts ritms! Masieris uz pacienta fiziskā ķermeņa veido ritmu, kas pozitīvi ietekmē audus, ienesot tajos elpošanu. Ar īsām pauzēm it kā nomainās audu un muskuļu saraušanās un atslābināšanās fāzes. Ritmiskās masāžas pieskāriens ir plūstošs, nesteidzīgs. Tā ir kā saruna starp pacienta ķermeni un masiera rokām. Šāda tehnika masiera rokas padara īpaši jūtīgas, jo parādās laiks ķermeņa fiziskā, šķidruma un siltuma stāvokļa diagnostikai. Pieskāriens nekad nerada sāpes. Slimās ķermeņa vietas vienmēr tiek masētas maigāk un saudzīgāk. Cilvēkam kļūst labāk jau pēc pirmā seansa. Daudziem ir radies priekšstats, jo spēcīgāk ķermenis tiek masēts, jo labāks būs efekts. Tas ne vienmēr ir tā, daudzos gadījumos iedarbība pat ir pretēja. Cilvēka organisms vidēji sastāv no 70% šķidruma. Lai virzītu šķidrumu, daudz spēka nevajag. Ir tikai jāzina šķidruma virzīšanas likumi, un tie jāievēro. Tad masāžas iedarbība būs fizioloģiski pareiza un galvenais, šāds stāvoklis kļūst par ķermenim zināmu, saprotamu valodu. Bet mūsu ķermenis, kā jau tas ir labi zināms, ir mūsu dvēseles svētnīca.

Gan ķermenim, gan dvēselei procedūras laikā ir silti un ērti, jo atslābinās tikai tā ķermeņa daļa, kas tiek masēta.

Ritmiskajai masāžai ir vairāki pieskāriena paņēmieni, bet tie visi ir plastiski un noapaļoti, līdzīgi ūdens plūduma formām dabā.  Tas vielām ļauj labāk uzsūkties, nekā jebkādā citā to uzklāšanas veidā.

Vielas, kas tiek lietotas uz ķermeņa ārstnieciskās procedūras laikā, ir tikai dabīgas izcelsmes. Tās ir Weleda, Wala masāžas eļļas un smēres. Šo ražotāju revolucionārā pieeja ārstniecisko preparātu apstrādē un pagatavošanā ļauj saglabāt augu dzīvās īpašības tādā veidā, ka nav nepieciešams lietot konservējošas sintētiskās vielas. Starp citu, tieši ritms ir ienests kā galvenais princips augu apstrādāšanā, gan audzēšanas, gan novākšanas fāzē. Augu bioloģiskā aktivitāte pēc dažādiem ritmiski organizētiem ražošanas procesiem praktiski atbilst 100% bioloģiskai dzīvā auga aktivitātei. Tas ir patiesi Brīnums!

Un tagad iztēlojieties, ka šādas dzīvās substances, kas sevī nes Saules dzīvi, gaismu un siltumu, tiek lietotas uz cilvēka ķermeņa.

Līdzīgs ir jāārstē ar līdzīgu. Dzīvais ir jāārstē ar dzīvo. Šajā slēpjas viens no pārsteidzošajiem ritmiskās masāžas ārstniecības efektiem.

Eļļas un ziedes tiek izvēlētas katram individuāli. Tas nozīmē, ka terapija būs unikāla. Nav vienādu cilvēku. Katrs cilvēks ir unikāls kā personība!

No ritmiskās masāžas viedokļa cilvēks – tā ir vesela, nedalāma sistēma. Cilvēks – tas nav tikai fiziskais ķermenis, tas ir unikāls radījums, kam ir ķermenis, dvēsele un gars. Un tikai ar godbijīgu attieksmi var tuvoties šim Dievišķajam radījumam. Mūsu fiziskās kaites – tā ir tikai daļa aisberga. Mums ir labi pazīstams termins ‘psihosomatika’. Vienkārši runājot, visas mūsu jūtas un emocijas, katra no tām atstāj pēdas mūsu ķermenī. Un ķermeņa slimības parādīšanās – tas jau ir galējais redzamais process, kurš aizsācies jau krietni agrāk. Jebkāda ārējās vides ietekme atstāj pēdas mūsu ķermenī: gan apzinātā, gan neapzinātā. Mēs taču esam dzīvas, jūtošas būtnes! Mēs dzīvojam sarežģītā laikā, kad ikvienam no mums trūkst uzmanības un mīlestības. Un šī masāža caur preparātiem, kas tiek izmantoti  mūsu fiziskajā, ēteriskajā un astrālajā ķermenī  ienes Gaismu un Mīlestību.

Šī masāža noder visiem: sākot ar zīdaiņiem līdz sirmgalvjiem. Ritmisko masāžu var izmantot gan kā mērķtiecīgu ārstniecisko procedūru, gan profilaksei. Masāža ir ļoti laba bērniem. Viņiem ir īpaši svarīgi sajust drošību un siltumu. Ja bērni jautā vecākiem, kad viņi atkal varēs iet uz ritmisko masāžu, tad tas ir tā vērts.

Ja nu ir kāds iemesls, kāpēc masāža nav ieteicama, tad var pielietot tā saucamo ritmisko ierīvēšanu – ritmisku ķermeņa virsas apļveida masēšanu, kas tiek uzskatīta par universālu ārstniecisko metodi. Vienīgais iemesls to nedarīt – ja pacients to nevēlas.

Pacientiem raksturīgs stāvoklis pēc ritmiskās masāžas:
- Mazināti saslimšanas simptomi, sāpes  vai diskomforts.
- Viegluma sajūta.
- Iekšējās harmonijas sajūta.
- Kopējās pašsajūtas uzlabošanās.
- Spēku pieplūdums, darbaspēju pieaugums.
- Siltuma un aizsargātības sajūta.
- Labāks miegs.
- Labāka noturība pret stresu.
- Rodas spēks, lai risinātu sociālās sfēras problēmas.